fbpx

Czym różni się Program Rozwoju Uważności od kursu MBSR?

0 Comments

Jeżeli kiedykolwiek przyszło Ci do głowy, by wziąć udział w kursie MBSR, to rozważ też Program Rozwoju Uważności.

.

Zakres tematyczny

Jeżeli chodzi o zakres tematyczny, to Program Rozwoju Uważności opracowany został w oparciu o silne podstawy kursu MBSR, ale dodatkowo porusza kilka współczesnych tematów, tj. koncentracja czy wzmacnianie kreatywności. Program Rozwoju Uważności jest dłuższy aż o 4 tygodnie, więc masz więcej czasu na wypracowanie nowych nawyków.

 Program Rozwoju Uważności uczy tych samych medytacji, które są w MBSR, ale dodatkowo wprowadza kilka nowych praktyk, np. medytacja uważności na zmysły, medytacja jeziora czy medytacja kreatywności.

Program Rozwoju Uważności kładzie też bardzo silny nacisk na praktykę nie tylko medytacji, ale także prostych zadań wzmacniających uważność w życiu codziennym. W każdym tygodniu wykonasz 4 zadania, które pomogą Ci wzmacniać uważność nie tylko w życiu, ale także w pracy.

.

Forma

Program Rozwoju Uważności jest prowadzony w nowoczesnej formie w postaci kursu online na platformie szkoleniowej obudowanej dodatkowymi narzędziami, tj. interakcja z innymi uczestnikami i możliwość dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w grupie na FB czy indywidualne konsultacje. W kursie znajdziesz materiały wideo, nagrania medytacji, zadania praktyczne do wydruku, checklisty, linki do inspirujących materiałów.

Program MBSR bazuje na spotkaniach na żywo raz na tydzień. W dobie pandemii realizowane są w pokojach webinarowych, jednak uczestnik musi się stawić o określonej godzinie na spotkanie z nauczycielem. Program Rozwoju Uważności pozwala na realizację materiału, kiedy Ci wygodnie. Live’y w grupie FB czy webinary są zaplanowane na określoną godzinę, ale jeśli nie możesz być na żywo, materiały trafiają na platformę i możesz je obejrzeć w dowolnym czasie.

Zaletą programu MBSR jest możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami po praktyce w czasie tzw. Sesji wglądu, gdzie opowiadamy, co się z nami działo w trakcie medytacji. Warto jednak pamiętać, że rolą nauczyciela jest wysłuchanie i wsparcie, a nie udzielanie rad, ponieważ każda praktyka jest dobra taka jaka jest. W Programie Rozwoju Uważności możliwość dzielenia się swoimi spostrzeżeniami pojawia się w grupie na FB oraz na żywo w trakcie webinarów. Jeżeli lubisz dzielić się swoimi doświadczeniami, rozważ zakup pakietu standardowego lub zaawansowanego. Pakiet podstawowy służy do praktyki samodzielnej.

.

Cena

W związku z tym, że Program Rozwoju Uważności nie wymaga ode mnie prowadzenia zajęć regularnie na żywo i jest mniej zależny od nakładu mojego czasu, mogłam Ci zaproponować bardzo atrakcyjną cenę – znacznie niższą niż kurs MBSR. Kurs MBSR kosztuje zazwyczaj około 850zł. Pakiet standardowy Programu Rozwoju Uważności daje te same możliwości i kosztuje tylko 597zł.

Tak niska cena przewidziana jest tylko w pierwszej edycji kursu, więc warto wziąć w nim udział właśnie teraz.

.

Korzyści

Na koniec jeszcze przypomnienie kilku zalet Programu Rozwoju Uważności:

  • można zaplanować czas realizacji pod siebie i swoje zobowiązania, nie trzeba być na żywo,
  • wszystkie materiały są zebrane w jednym miejscu,
  • platforma działa na komputerze i telefonie,
  • wszystkie nagrania, checklisty, materiały są zebrane w jednym miejscu,
  • praktykujemy komfortowo w domowych warunkach,
  • kładziemy nacisk na regularną praktykę medytacyjną, ale też na implementację nowych umiejętności do życia – stąd 4 proste zadania wdrożeniowe w każdym tygodniu.

Sprawdź ofertę kursu tutaj, klikając w Program Rozwoju Uważności.

.

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.