fbpx

Wsparcie w zmianie

Nigdy nie zmieniasz rzeczy, walcząc z istniejącą rzeczywistością. Aby coś zmienić, zbuduj nowy model, który sprawi, że ​​istniejący model stanie się przestarzały.

Buckminster Fuller

Przeprowadzenie zmian w życiu czy w firmie bywa sporym wyzwaniem, ponieważ trudno jest oderwać się od emocji, które te zmiany wywołują. Wsparcie zewnętrznego obserwatora pozwala spojrzeć na wyzwanie obiektywnie, oderwać się od własnych założeń i ocen, aby z uważnością sprawdzić, jakie rozwiazanie jest najlepsze w danym momencie dla nas, dla naszej organizacji czy zespołu.

Mindful Changes to moja autorska metoda pracy. Podczas sesji indywidualnych i grupowych, wykorzystując wiedzę na temat procesu zmiany, łączę pracę coachingowo-mentoringową z praktykami mindfulness, które pomagają w bardziej świadomy sposób znaleźć kontakt ze sobą.

Coaching to metoda rozwojowa, polegająca na wsparciu klienta w realizacji jego celów. Coach podczas rozmowy poprzez aktywne słuchanie, zadawanie pytań oraz stosowanie innych specyficznych narzędzi i zadań rozwojowych, towarzyszy klientowi w wyznaczaniu ważnych dla niego celów, odnajdywaniu wewnętrznych zasobów potrzebnych do ich realizacji oraz ustalaniu i wdrażaniu planów działań. Coaching bazuje na zasobach klienta.

Mentoring to metoda bazująca na partnerskiej relacji między mentorem i klientem. Zakłada wykorzystywanie zasobów mentora (jego wiedzy, umiejętności, doświadczeń) do tego, by pomóc klientowi efektywniej rozwiązać jego wyzwanie. Dawanie wskazówek i dzielenie się doświadczeniem ma dostarczyć klientowi więcej opcji wyboru. Ostatecznie to klient wybiera najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Praktyki mindfulness wykorzystywane podczas pracy z klientem w procesie zmiany pozwalają mu lepiej poznać siebie. Dzięki lepszej znajomości swojego ciała, myśli i emocji klient może podejmować najlepsze dla siebie decyzje, kierując się nie tylko racjonalnymi przesłankami. Czasami zdarza się bowiem tak, że, choć na poziomie racjonalnym rozwiązanie jest logiczne, my gdzieś podświadomie czujemy, że to nie do końca dobra opcja. Praktyka mindfulness w takiej sytuacji pomoże sprawdzić, jak się czujemy z daną sytuacją, wyborem, emocją.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, napisz do mnie.