fbpx

Mindful Changes

Mindful Changes to moja autorska metoda pracy. Podczas sesji indywidualnych i grupowych, wykorzystując wiedzę na temat procesu zmiany, łączę pracę coachingowo-mentoringową z praktykami mindfulness, które pomagają w bardziej świadomy sposób znaleźć kontakt ze sobą. 

Mentoring to metoda bazująca na partnerskiej relacji między mentorem i klientem. Zakłada wykorzystywanie zasobów mentora (jego wiedzy, umiejętności, doświadczeń) do tego, by pomóc klientowi efektywniej rozwiązać jego wyzwanie. Dawanie wskazówek i dzielenie się doświadczeniem ma dostarczyć klientowi więcej opcji wyboru. Ostatecznie to klient wybiera najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Praktyki mindfulness wykorzystywane podczas pracy z klientem w procesie zmiany pozwalają mu lepiej poznać siebie. Dzięki lepszej znajomości swojego ciała, myśli i emocji klient może podejmować najlepsze dla siebie decyzje, kierując się nie tylko racjonalnymi przesłankami. Czasami zdarza się bowiem tak, że, choć na poziomie racjonalnym rozwiązanie jest logiczne, my gdzieś podświadomie czujemy, że to nie do końca dobra opcja. Praktyka mindfulness w takiej sytuacji pomoże sprawdzić, jak się czujemy z daną sytuacją, wyborem, emocją.