fbpx

Joanna Kaczmarek

Jestem … w zasadzie to chciałabym na tym zakończyć, bo nie lubię etykiet i definiowania siebie przez tytuły. Wiem jednak, że byłoby to nie w porządku wobec Ciebie – poświęcasz przecież swój czas na czytanie moich treści i może rozważasz możliwość nawiązania ze mną współpracy. Pozwól zatem, że się przedstawię, wybierając kilka najistotniejszych ról, jakie pełnię w życiu.

 

  • Jestem trenerem sztuki uważnego życia, czyli mindfulness, a także trenerem medytacji. Posiadam także uprawnienia i certyfikację do prowadzenia kursów redukcji stresu opartych na mindfulness, czyli kursów MBSR (Mindful Based Stress Reduction). Skuteczność tych kursów została naukowo udowodniona w licznych badaniach, więc warto zaufać sprawdzonym metodom. Moimi nauczycielami byli cudowni trenerzy Mindful Academy.

 

  • Jestem coachem. Prowadzę zarówno indywidualne, jak i grupowe procesy zmiany. W pracy łączę podejście coachingowe z mentoringiem wykorzystując przy tym narzędzia i techniki z obszaru mindfulness, które pomagają lepiej zrozumieć siebie i swoje potrzeby.

 

  • Jestem praktykiem mindfulness. Medytacją i uważnością zainteresowałam się ponad 8 lat temu, gdy nie radziłam sobie ze stresem i wypaleniem w pracy. Przez przypadek trafiłam na kurs MBSR i, gdy poczułam, że ta metoda pomaga mi radzić sobie z moimi wyzwaniami, zakochałam się w niej bezgranicznie. Od tego czasu regularnie medytuję i pilnuję codziennej praktyki uważności, biorę udział w wyjazdach medytacyjnych, odosobnieniach w ciszy, warsztatach. Jestem przy tym bardzo ciekawa i otwarta na nowości: sprawdzam nowe narzędzie, nowoczesne technologie i aplikacje, testuję jak działają na mnie nowe rodzaje medytacji czy ćwiczenia w ramach nieformalnej praktyki. Medytacji doświadczam w sposób świecki, podchodzę do niej naukowo, nie zapominam jednak o szacunku do religijnych korzeni tego narzędzia.

 

  • Jestem trenerem biznesuSzkolę nie tylko z zakresu uważności, ale także z tematów związanych z procesem zmiany, wellbeigiem, przywództwem, komunikacją czy innymi kompetencjami miękkimi. Doświadczenie szkoleniowe zdobywałam jako trener wewnętrzny w korporacji oraz jako trener-freelancer.

 

  • Jestem doświadczonym HRowcem. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie biznesowe, które zdobywałam pracując w międzynarodowej korporacji. W HR pełniłam funkcje Brand Training Managera, Strategic HR Business Partnera oraz HR Managera. Pracowałam także w dziale operacji, zarządzając 50-cioosobowym zespołem. Takie połączenie doświadczenia hr-owego i operacyjnego, sprawia że doskonale rozumiem potrzeby klientów biznesowych.

 

  • Jestem ekspertem w obszarze wellbeingu, wspieram organizacje we wdrażaniu programów podnoszących zaangażowanie pracowników. Oferuję wsparcie strategiczne i operacyjne w tym obszarze. Mindfulness jest ważną podstawą ideologiczną tworzonych przeze mnie programów wellbeingowych.

 

  • Jestem wykładowcą na studiach podyplomowych „Wellbeing w organizacji” w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, gdzie prowadzę zajęcia wprowadzające w tematykę wellbeingu, a także zajęcia dotyczące wykorzystywania podejścia mindfulness w biznesie.

 

  • Jestem przedsiębiorcą z kreatywną głową, odważnym ciałem i wielkim sercem. Kto wie, gdzie jeszcze mnie to zaprowadzi 🙂

 

  • Jestem pasjonatką rozwoju osobistego, książek i podróży. Interesują mnie inne kultury i wszystko co trudno jest wpisać w schemat naszego życia. Stale trenuję się w akceptacji i nieocenianiu, co sprawia że moje życie jest interesujące i szczęśliwe.

 

  • Jestem córką, siostrą, ciocią, partnerką, przyjaciółką, koleżanką … te prywatne role zostawię jednak bez dłuższego opisu.

 

Jeżeli czujesz, że współpraca ze mną mogłaby być dla Ciebie wartościowa, napisz do mnie. Chętnie poznam Ciebie i Twoje wyzwania i wspólnie zdecydujemy, czy i jak mogę pomóc.

Designation: Trener Mindfulness